Bu web sayfası Google'ı kullanarak çevrildi. Hatalar için özür dileriz.

​Açıklama

Bir defasında küçük sincap çok korkmuş olduğunu duyurdu ve fark etti ki o yalnız değildi. Bir çok küçük hayvan korkutucu tecrübeler yaşıyordu ama hepsi farklı şekillerde tepki veriyordu. Kaplumbağa saklanıyor ve karın ağrısı çekiyordu. Maymun birini sıkı sıkı tutup, bırakmıyor. Köpek havlıyor. Fil ise buna dair konuşmak istemiyor. Hepsinin yardıma ihtiyacı var. Onları güvende hissettiren ve zorluklarla başa çıkma yöntemlerini öğreten yetişkinler hepsine yardımcı oluyor.

Kitabı Elde Etmek

Bu PDF dosyasını indirmek veya ona başka bir sayfadan link vermek, kullanım şartlarımızı anladığınızı ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. 

Sert Kapak Ve kağıt Kapak Edisyonu 

Amazon'dan kitabı satın almak için imaja tıklayın.

  • 8.5" x 8.5"​
  • 64  renkli sayfalar

PDF'yi Kullanma 

Bu PDF hiçbir şekilde çoğaltılamaz. İndirilebilir ve kişisel kullanım için çoğaltılabilir, reklam amacı gütmeden kullanılabilir, ücret talebi olmaksızın çalıştığınız aileler için çoğaltılabilir. Diğer web sitelerinden kitaba ulaşıma izin verilmektedir ve tavsiye edilmektedir. Hikayenin bağlantısının kaynağı referans verilerek elektronik versiyonu, eğitimlerde ve sunumlarda kullanılabilir. Hikayenin tamamına çalışma sayfalarında yer verilemez, kaydedilemez yada eğitimin bir parçası olarak sunulamaz. Eleştirel incelemeler ya da makalelerde yer verilmiş kısmi alıntılar haricinde, bu kitabın hiçbir bölümü; herhangi bir materyalde basılı ya da bağlantı olarak dahil edilemez. Bu PDF versiyonu; Chandra Ghosh Ippen’dan yazılı izin alınmaksızın, dağıtım amaçlı çoğaltılamaz. Özel kullanım talebi için Piplo Yayın ile iletişime geçiniz (piplo@piploproductions.com).

Hikayeyi paylaşmak için lütfen bu web sayfasına bağlanın. Gelecekte hikayede değişiklikler yapabiliriz.

Bir Keresinde Çok Korkmuştum'a Gelen Övgüler

"Bu eşsiz kitap korkuya verdiğimiz tepki ve destekleyici ilişkilerin bize nasıl yardımcı olabileceğine dair hassas bir portre çiziyor. Her yaştan çocuk bu güzel sözler ve etkileyici görsellerde kendinden bir şeyler bulacaktır. Bu ilgi çekici hikaye, çocukların ve onlarla ilgilenen yetişkinlerin, korkunun evrenselliğini ve güvenli alanları birlikte yaratmanın güzelliğini keşfetmeleri için muhteşem bir araç."

Alicia F. Lieberman, Ph.D.

Irving B. Harris Çocuk Ruh Sağlığı yetkili başkanı, Profesör, UCSF Psikiyatri Bölümü

"Şüphesiz ki, bu güzel resmedilmiş kitap çocukların hislerini kelimelere dökebilecekleri zihinsel huzuru bulmalarına ve kendini suçlama yahut yaraları içinde taşımanın getirdiği incinmişliği atlatmalarına yardımcı olacak. İncinmiş çocukların iyileşmesi için muhteşem bir araç!"

Bessel van der Kolk,  MD

JRI Travma Merkezi Medikal Direktörü, Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri profesörü. New York Times Best Seller: The Body Keeps the Score: Mind, Brain, and Body in the Healing of Trauma kitabının yazarı.