Pinterest Hidden Image

Ulusal Çocuk Travmatik Stres Ağı ile ortaklaşa geliştirilen ücretsiz afet kaynağı

TrinkaandSam DTES tur cover color scaledPin

Küçük çocukların ve ailelerinin bir deprem yaşadıktan sonra duyguları ve endişeleri hakkında konuşmaya başlamalarını kolaylaştırmak için oluşturulmuştur.

Deprem bitmesine rağmen Trinka ve Sam hala şok içindeydi.

İki küçük fare Trinka ve Sam, depremi yaşadıktan ve toplumlarının uğradığı zarara şahit olduktan sonra korkmuş ve endişeliydiler. Hikaye, onların tepkilerini açıklıyor ve ebeveynlerinin hislerini ifade etmeye ve güvende hissetmelerine nasıl yardımcı olduklarını gösteriyor.

Eşlik eden bir ebeveyn rehberi, ebeveynlerin çocuklarına hikaye anlatırken kullanabileceği yollar tavsiye ediyor.

Screen Shot 2021 03 31 at 10.38.07 PMPin

Ücretsiz Kaynaklar

Ücretsiz PDF

TrinkaandSam DTES tur cover color scaledPin

Bu hikayeyi başkalarıyla paylaşırken link olarak paylaşın çünkü PDF'i güncelleyebilir veya yeni kaynaklar ekleyebiliriz. PDF'i indirerek telif hakarı ve Kullanım Kurallarını kabul etmiş sayılırsınız.

Ücretsiz video versiyonu

Yakında gelecek

Kullanım Kurallarına uyduğunuz sürece bu versiyonu paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz Poster

TrinkaAndSam feelingPoster TU 1Pin

“Büyük Virüs ile Mücadele: Trinka, Sam ve Kasaba Birlikte Çalışıyor,” kitabı için ücretsiz bir ifade posteri. İndirerek Kullanım İlkeleri’ni kabul etmiş sayılırsınız.

Ek materyaller

after the earthquake helping young children heal tr 2.20 tbaPin

NCTSN.org ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Ek kaynaklar için lütfen NCTSN.org adresini ziyaret edin.

Diğer Piplo Hikayeleri Türkçe Olarak Mevcuttur

Bu dil versiyonunu oluşturan ekibe müteşekkiriz.

TS dadhug lowPin
"Uluslararası Kurtarma Komitesi, Islah, Toparlanma ve İyileşme Merkezi ve çeviriler ile kültürel doğrulama için TongueTied'ın teşekkürleri ve desteğiyle"
tongue tied SE logo
Tugce Ebesek BuyukugurluPin

Tuğçe Büyükuğurlu

Tuğçe Ebesek Büyükuğurlu, lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. İngiltere’nin önde gelen Çocuklar İçin Felsefe kuruluşları olan The Philosophy Foundation’ın “Specialist Philosopher Training” ve Advanced Facilitation” eğitimlerini, SAPERE’nin P4C Eğitmen Eğitimini, Dialogue Works’un P4C+ Advanced eğitimi ile A-Z Thinking Moves eğitimlerini almıştır. 1993’de kurulmuş olan Avrupa Çocuklar İçin Felsefe Geliştirme Vakfı SOPHIA’da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır (Ağ Toplantıları Koordinatörü).

The Philosophy Foundation ekibinde 2. Seviye Felsefe Uzmanı olarak görev almakta, The Philosophy Man ekibinde aktif çalışmaktadır ve Dialogue Works A-Z Thinking Moves eğitimini Türkiye'de vermek üzerek akreditasyon sahibidir.

PhiloTalks seminerleriyle dünyaca ünlü P4C uzmanlarını Türkiye’deki eğitimcilerle buluşturmaktadır.

“Düşünce Deneyleri” serisiyle Çocuklarla Felsefe alanında özgün çocuk kitapları yazmaktadır. Seriden çıkan kitaplar: “Ne İstersen Makinesi”, “Çöl Prensi ve Buz” ve “Simidin Ortası”. Alanyazınına katkıda bulunmak için çeviriler yapmaktadır (Felsefe Makinesi, Peter Worley). Okullarda anaokulundan liseye kadar sınıflarda Çocuklar İçin Felsefe derslerini yürütmekte, çocuklar, gençler ve yetişkinler için çevrimiçi ve yüz yüze atölyeler düzenlemektedir.